0212 517 00 16
wald@wald.org.tr


Web sayfamız yeni yüzüyle en kısa sürede yayında olacak...

Paylaş
Tarih : 24.08.2016 - 13:59

MÜLTECİLERİN YERLEŞTİRİLMESİ PROJESİ EĞİTİM PROGRAMLARI BAŞLADI

Dünya Yerel Yönetim ve Demokrasi Akademisi Vakfı (WALD) olarak; Avrupa Birliği Bakanlığı Sivil Toplum Diyaloğu IV Hibe Programı kapsamında yürütmekte olduğumuz Göçmenlere Yönelik Çalışmalarda Yerel Girişimlerin Örgütlenmesi ve Deneyimlerinin Sınanması” kısa adıyla “Mültecilerin Yerleştirilmesi Projemizin eğitim programını, 23 Ağustos -2 Eylül 2016 tarihleri arasında vakıf merkez binamızda gerçekleştiriyoruz.

Yerel Yönetimlerin bu alanda yapmış oldukları çalışmalar ve deneyimlerin, sınanarak farkındalık yaratılmasını ve çözüm üretilmesini amaçladığımız eğitim programlarında; Türkiye ve Avrupa’daki Yerel Yönetimler ve Sivil Toplum Kuruluşları arasında güçlü ve uzun vadeli diyaloglar kurularak göçmenlerin entegrasyonuna katkı sağlamayı hedeflemekteyiz.

 

Ayrıca; Sivil Toplum Kuruluşlarının kapasitesini arttırmak, Avrupa Birliği üyelik sürecinde Sivil Toplum Kuruluşlarının uyumunu kolaylaştırmak ve Avrupa Birliği entegrasyon politikası standartlarının karşılanmasını sağlamak da hedeflerimiz arasında yer almaktadır.

 

 

Yerel yönetim ve Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcilerinin yoğun ilgi gösterdikleri eğitim programımız, 23 Ağustos 2016 tarihinde, Prof. Dr. Adem ESEN’in   Türkiye’de Göç Tarihi ve Son Göçler; Göçmenler İçin Kamu ve Sivil Toplum Ortaklığı konulu sunumu ile başladı. 25 Ağustos 2016 tarihinde Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve BATI Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA) Genel Koordinatörü Dr. Leyla ŞEN’in “Göçmenlerin Problemleri ve İhtiyaçları; Türkiye’de Göç İle İlgili Politikalar ve Uygulanan Projeler” konulu sunumu ile devam eden eğitim programımız, 29 Ağustos 2016 tarihinde İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kıvanç ULUSOY'un "Göçmenlerin Problemleri ve İhtiyaçları ve Türkiye'de Göç ile İlgili Politikalar ve Uygulanan Projeler" konulu sunumu ile Vakıf binamızda gerçekleşecektir.