0212 517 00 16
wald@wald.org.tr


Web sayfamız yeni yüzüyle en kısa sürede yayında olacak...

Paylaş
Tarih : 25.02.2016 - 16:36

CityLAB

Yılın en yenilikçi programlarından biri olarak tüm dünyadan alanının en iyilerini bir araya getiren CityLAB Eylül 2014‘te İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı, TBB Başkanı ve UCLG Dünya Teşkilatı Başkanı Dr. Kadir TOPBAŞ’ın da katılımı ile Los Angeles’ta gerçekleştirildi... 

Aspen Enstitüsü ve Bloomberg Vakfı’nın işbirliği ile The Atlantic’in ev sahipliğinde; 28-30 Eylül 2014 tarihinde Los Angeles’ta gerçekleştirilen CityLAB, yılın en yenilikçi programlarından biri olarak tün dünyadan; alanında en iyiler arasında yer alan, 300’den fazla belediye başkanı, şehircilik uzmanı, şehir planlamacısı, yazar, teknik uzman, iktisatçı ve tasarımcıyı bir araya getirdi.

Amacı; şehir yöneticilerinin sorumluluk taşıdıkları insanlarla paylaşabilecekleri yapıcı bir diyalogu teşvik etmek ve ölçülebilir çözümler sunmak olan ve üç gün süren bu önemli toplantıya; WALD adına; Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet DUMAN ve Mütevelli Heyet Üyesi Kortan ÇELİKBİLEK katıldılar.

CityLAB kapsamında, “Kültür Varlıklarının Markalaştırılması” konulu yuvarlak masa toplantısında; Şehir Markalaştırma, Kültür Varlıkları ile Markalaştırma, Türkiye’de Kültür Varlıkları ile Şehir Markalaştırma, Nasıl Bir Markalaşma ve İstanbul İçin Öneriler konuları görüşüldü.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı, TBB Başkanı ve UCLG Dünya Teşkilatı Başkanı Dr. Kadir TOPBAŞ, WALD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet DUMAN ve Mütevelli Heyet Üyesi Kortan ÇELİKBİLEK’in katıldıkları CityLAB Genel Oturumu kapsamında ise; Benim Olan Senindir, Paylaşan Kentin Yeni Dinamikleri, Belediyede İnovasyon İşi, Kentsel Dirençlilik Üstüne Bir Ders, Mobilitenin Geleceği, Gelir Eşitsizliğine Karşı Belediye Başkanlarının Çözümleri, Dürüst Belediyecilik, Sürdürülebilir Gıda Sistemleri, Yaş Odaklı Şehirler Tasarlamak, Mahallelerin Yeniden Canlandırılması/ Ekonomik Kalkınma, Bilmediğimiz Şey Bizi Öldürebilir: Silah Şiddetini Verilerle Karşılaştırmak, Kent Markası, İnovasyon Ekipleri: Hükümette Yenilikçiliği Sağlamak, Büyük Veri (Big Data) ve Afet Hazırlık Çalışması, Genç İşsizliği İçin Çözümler, [Kentiniz] Yapımı: Kentler Ne Yapabilir ve Kimler Yapmalıdır?, Akıllı Kentsel Su Sistemlerinin İnşa Edilmesi, Küçük Ekranlarda Büyük Veriler: Dijital Çağda Sivil İnovasyon , Aktif Kentler/ Obezite, Söylentilerin Ötesinde: Hangi Vatandaş Katılımı Stratejileri Gerçekten İşe Yarıyor?, Uygun Fiyatlı Konut Efsanesinin Arkasındaki Gerçek, İnkübatör Olarak Şehir / LA Temiz Teknoloji, İyi Bir Fikir Yeterli Değil: Kanıt Yönetimde Neden Önemlidir?, Göç, Özet: Küresel Şehir Trendleri, Sinema Endüstrisinin Başka Şehirlere Kaçması Nasıl Durdurulabilir: Şehirler Hollywood’un Los Angeles’tan Kaçışından Ne Öğrenebilir? konuları ele alındı.