0212 517 00 16
wald@wald.org.tr


Web sayfamız yeni yüzüyle en kısa sürede yayında olacak...

Paylaş
Tarih : 10.02.2017 - 18:17

Göçmenlere Yönelik Çalışmalarda Yerel Girişimlerin Örgütlenmesi ve Deneyimlerinin Sınanması (Mültecilerin Yerleştirilmesi) Projesi

Dünya Yerel Yönetim ve Demokrasi Akademisi Vakfı (WALD) olarak, Sivil Toplum Diyaloğu IV Hibe Programı kapsamında yürütmekte olduğumuz Göçmenlere Yönelik Çalışmalarda Yerel Girişimlerin Örgütlenmesi ve Deneyimlerinin Sınanması kısa adıyla Mültecilerin Yerleştirilmesi projemiz başlamıştır. Bu proje ile göçmenlerin entegrasyonu alanında çalışan Türk ve Avrupalı sivil toplum kuruluşları ile kamu kurumları arasında karşılıklı anlayış ve deneyim paylaşımı yoluyla işbirliği ortamının geliştirilmesi hedeflenmektedir.

Projenin kamuoyu nezdinde bilinirliğini artırmak amacıyla çeşitli iletişim ve yaygınlaştırma faaliyetleri gerçekleştirilecektir. Bu faaliyetlerden birincisi olan ve İstanbul’un çeşitli ilçelerinden belediye ve sivil toplum kesimi temsilcilerine yönelik göç ve entegrasyon konusunda seminerler 09,10,14,16,17 Şubat tarihlerinde vakıf merkez binamızda gerçekleştirilecektir.

 

Bu seminerler ile yerel yönetim ve sivil toplum temsilcileri arasında diyaloğu arttırarak Suriyeli mülteciler konusunda farkındalık yaratmak amaçlanmaktadır.