0212 517 00 16
wald@wald.org.tr


Web sayfamız yeni yüzüyle en kısa sürede yayında olacak...

Paylaş
Tarih : 25.02.2016 - 16:27

Güvenlik İçin Eğitim

WALD olarak İstanbul Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü ile İstanbul genelinde tüm ilçelerimizde gerçekleştirmek üzere 12 Ocak 2015 tarihinde imzalanan protokol ile başlattığımız, madde bağımlılığı ve kullanımını konu alan “Güvenlik İçin Eğitim” Projemiz tüm hızıyla devam ediyor. 

Çocukların suçtan zarar görmelerini önlemek, suça sürüklenen ve suç mağduru olan çocuklar hakkında yürütülen işlemler, dikkat edilmesi gereken hususlar ve bu konuda çocuğun kendisine, aileye, okul çalışanlarına ve polise düşen görevlerle madde bağımlılığı ile mücadele hakkında gerekli bilgilendirmeleri yapmak amacıyla toplumda farkındalık oluşturmayı hedeflediğimiz “Güvenlik İçin Eğitim” Projemizi İstanbul’da 39 ilçemizde gerçekleştiriyoruz.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube Müdürlüğü, Çocuk Şube Müdürlüğü ve Toplum Güvenlik Polisi Birimi yetkililerinin katılarak vermiş oldukları seminerlerin ilkini Esenler Belediyesi’nin ev sahipliğinde Esenler’de gerçekleştirdik. 500 kişinin katılım gösterdiği seminerlerimiz daha sonra Sultanbeyli Belediyesi ve Beylikdüzü Belediyesi’nin ev sahipliklerinde gerçekleştirildi. Okul Aile Birliği yetkilileri, öğretmenler, idareciler ve yerel yönetim temsilcilerinin katıldığı  bu üç seminer programında toplamda 1500 veliye ulaşıldı.