0212 517 00 16
wald@wald.org.tr


Web sayfamız yeni yüzüyle en kısa sürede yayında olacak...

Paylaş
Tarih : 08.12.2017 - 18:00

Yılın En Başarılı Sivil Toplum Kuruluşu” Ödülünü Aldık.

Belhaber tarafından bu yıl onuncusu düzenlenen, Yılın Belediye ve Yerel Yönetim Projeleri Ödülleri sahiplerini buldu. WALD "Yılın En Başarılı Sivil Toplum Kuruluşu’ ödülüne layık görüldü

Belhaber tarafından bu yıl onuncusu düzenlenen, Yılın Belediye ve Yerel Yönetim Projeleri Ödülleri, 2 Aralık 2017 tarihinde İstanbul’da düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Törende Dünya Yerel Yönetim ve Demokrasi Akademisi Vakfı (WALD) ‘Yılın En Başarılı Sivil Toplum Kuruluşu’ ödülüne layık görüldü. Ödülü WALD adına, Mütevelli Heyeti Üyesi Fatih Ceylan aldı.

Ödül töreninde konuşan Belhaber Genel Koordinatörü Mevlana Demirel, Türkiye'nin ilk yerel yönetimler haber sitesi olduklarını vurgulayarak Belediye Oskarları’nda yerel yönetimlerin projelerini jüri ve kamuoyu anketleri sonucu değerlendirerek, ödül sahiplerini belirlediklerini söyledi.
 

WALD adına ödül alan Mütevelli Heyet Üyesi Fatih Ceylan törende yaptığı konuşmasında: “ Dünya Yerel Yönetim ve Demokrasi Akademisi Vakfı olarak bu ödülü almak olmaktan duyduğum memnuniyeti ifade Ettiği konuşmasında; “Öncelikle bu güzel çalışmada emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. WALD olarak kurulduğumuz tarihten bu güne kadar (1993) yerelde demokrasi ve insan haklarının gelişimine katı sağlayıcı çalışmalar içerisinde yer aldık ve almaya da devam ediyoruz. Ulusal ve uluslararası kurum ve kuruluşlarla geliştirmiş olduğumuz işbirliği ve ortaklılar sayesinde bir çok başarılı proje ve çalışmalar gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Özellikle son iki yıldır; Dünyanın gündeminde yer alan göç ve mülteciler konusunda Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği ile Mültecilerin Sosyal ve Kültürel Uyumları ile Sosyal İçermelerini konu alan projeler yürütmekteyiz. Bundan sonrada bu çalışmalarımız hız kesmeden devam edecektir. 

WALD olarak; yılın en başarılı Sivil Toplum Kuruluşu olarak seçilmiş olmamızdan dolayı duyduğum mutluluğu ifade ediyor, şahsım ve Vakfımız adına şükranlarımı sunuyorum.” 

Ödül Alan Kurumlar: 

Yerel yönetimlerle ilgili yaptığı haberlerle yılın haber ajansı Anadolu Ajansı, yılın haber sitesi Haber7.com'un seçildiği törende; Kağıthane Müzesi Projesi ile Kağıthane Belediyesi, Ekolojik Koridor Projesi ile Arnavutköy Belediyesi, Cam Festivali Projesi ile Denizli Büyükşehir Belediyesi, Yılın En Başarılı Belediye STK'sı BELSİM, Yeni İşim Sosyal Gelişim Projesi ile Sosyal Akıl Derneği, Dünya Gastronomi Kenti Projesi ile Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Havadis: Yüzyıl Önce Projesi ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kütüphane ve Müzeler Müdürlüğü, Muhtarlık Bilgi Sistemi Projesi ile İBB Muhtarlıklar Müdürlüğü, Yerel Yönetime ve Demokrasiye Katkı ödülü ile Kahramankazan Belediyesi, Yaşam Parkı Projesi ile Karaköprü (Şanlıurfa) Belediyesi, Beyaz Masa Mobil Projesi ile Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Gıda Bankası Projesi ile Sivas Belediyesi, SUKAY Projesi ile Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Yılın En Başarılı Belediye Birliği Türk Dünyası Belediyeler Birliği, Yerel Yönetimlerle En İyi İşbirliği ödülü ile Türkiye Fizyoterapistler Derneği, Yılın En Başarılı STK'sı Dünya Yerel Yönetim ve Demokrasi Akademisi Vakfı (WALD), Her Okula Bir Orkestra Projesi ile Fatih Belediyesi, 20'de 20 Kitap Okuyoruz Projesi ile Bağcılar Belediyesi ödüle değer görülen proje ve kurumlar oldu.

Fotoğraf Galerisi