Türk ve Mülteci Çocuklar Vialand'da
Türk ve Mülteci Çocuklar Vialand'da
  • Paylaş
Vialand'a giden Türk ve mülteci çocuklar doyasıya eğlendiler.

“Suriyeli Mültecilerin Yerel Halk ile Bir Arada Barış İçinde Yaşamasının Desteklenmesine Yönelik Yerel Yönetimlerin Desteklenmesi” projesi kapsamında 2017 yılının Ekim ayında Vialand Tema Park’a üç farklı gezi düzenlendi. Etkinliğe Avcılar, Bağcılar, Başakşehir, Beylikdüzü, Esenler ve Gaziosmanpaşa ilçelerinden 600 çocuk katıldı. Etkinlik Suriyeli mülteci çocuklar ile Türk çocukların arkadaşlığını geliştirmek amacıyla düzenlendi.

Üç gün süre ile gerçekleştirilen etkinliğe projede yer alan 6 ilçeden 50 Suriyeli mülteci ve 50 Türk çocuk olmak üzere toplamda 600 çocuk katılmışdı. Bu çocukların yanı sıra her belediyeden sorumlu personel ve proje ortaklarından olan Dünya Yerel Yönetim ve Demokrasi Akademisi Vakfı’ndan da ilgili personel de etkinliğe katılım sağladı.

Çocukların büyük çoğunluğu ilk kez bir Tema Park'ta bulunduklarından etkinliğe büyük bir sevinç ile katıldılar. Doyasıya eğlenen çocuklar renkli görüntülere sahne oldu. Türk ve mülteci çocuklar arasındaki ilişki ise yaşanılan güzel gün ile birlikte gelişim gösterdi.