Uluslararası STK’lar İçin Örnek Proje Tanıtımı
Uluslararası STK’lar İçin Örnek Proje Tanıtımı
  • Paylaş
2016 yılında başlatılmış olan AB+ Erasmus İyi Örneklerin Değişimi hibe destek programı kapsamında Suriyeli öğrencilerin eğitim sistemine entegrasyonunun sağlanmasına yönelik başlatılmış proje kapsamında uluslararası temsilciler WALD'ı ziyaret etti.

Suriyeli Öğrencilerin Eğitime Entegrasyonu Projesi, Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Almanya, İrlanda, İtalya, Romanya'nın eğitim alanında hizmet veren kuruluşlarının ortaklığında; Suriyeli öğrencilerin eğitim sistemine entegrasyonunun sağlanmasına yönelik başlatılmış bir projedir. Yaklaşık 2 yıldır devam eden proje kapsamında ortak ülkeler ziyaret edilerek, iyi uygulamalar ve çalışmalar yerinde gözlemlenmekte, ülkeler arası paylaşım ve fikir alışverişi yapılmaktadır.

Bahsedilen proje kapsamında, Türkiye’den iyi örnek uygulama tanıtımı için Almanya, İrlanda, İtalya ve Romanya ülkelerinden mülteciler alanında çalışmakta olan temsilciler 22 Şubat 2018 tarihinde WALD’ı ziyaret etmiştir. Sosyal Koruma Projesinin sunumu Proje Koordinatörü Tuğba Acar ve Sosyal Uyum Projesinin sunumu Proje Asistanı Elif Aktaş tarafından gerçekleştirilmiştir.