"DAHA YEŞİL BİR GELECEK" Konulu Resim Yarışması Duyurusu (07.10.2021 - 01.11.2021)

 

 

İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ TEMALI RESİM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

Şartnameyi indirmek için lütfen tıklayınız 

 Arabic

English

 

YARIŞMAYI DÜZENLEYEN KURUM: Dünya Yerel Yönetim ve Demokrasi Akademisi Vakfı (WALD)

 

YARIŞMANIN TEMASI: İklim Değişikliği ve Gelecekte Dünyamız

 

YARIŞMANIN İSMİ: Daha Yeşil Bir Gelecek!

 

TÜRÜ: Resim

 

HEDEF KİTLE: Türkiye çapında 17-25 yaş arası üniversite öğrencileri. İstanbul genelinde üniversite öğrencilerinin katılımına açık olacaktır.

 

YARIŞMA TAKVİMİ:

Duyuru Tarihi: 7 EKİM 2021

Son Başvuru Tarihi: 01 KASIM 2021

Sonuçların Açıklanması: 5 KASIM 2021

 

 

1- Amaç

17 -25 yaş arası üniversite öğrencileri arasında iklim değişikliği, azalan su kaynakları sıkıntısı ve bundan doğabilecek sorunlara (kuraklık, nesli tehlikeye giren hayvanlar, biyoçeşitlilik vb.) yönelik bilinç oluşturmak ve çözüm önerilerine dair farkındalıklarını artırmak.

 

2 - Ödüller

Belirlenen hedef grubun göndereceği tüm resimler bir arada değerlendirilecek olup, yarışmada üç ödül katılımcılara verilecektir.

Yarışma Birincisi Ödülü: Bisiklet

Yarışma İkincisi Ödülü: WWF store hediye seti

Yarışma Üçüncüsü Ödülü: Xiaomi akıllı saat

 

Yarışmada dereceye giren öğrencilere verilecek ödüller ile ödül töreni organizasyonu masrafları Dünya Yerel Yönetim ve Demokrasi Akademisi Vakfı (WALD) tarafından karşılanacaktır.

 

3- Yarışma Koşulları

3.1. Yarışma İstanbul genelindeki tüm devlet/vakıf üniversite öğrencilerinin katılımına açık olacaktır.

3.2. Resimler 35x50 cm resim kâğıdına, fon kâğıdı veya tuval üzerine kara kalem, kuru boya, akrilik, yağlı boya, sulu boya veya pastel boya kullanarak yapılabilir.

3.3. Resimlerin arka yüzüne, öğrenci adı soyadı, üniversite adı, öğrenci numarası ve telefonu mutlaka yazılacaktır. 

3.4. Yarışmaya katılacak eserler 15 EKİM 2021 günü mesai bitimine kadar; ekte gönderilen yarışma bilgi formunun doldurularak, Alemdar, Yerebatan Cad. No:2 34122 Fatih / İSTANBUL adresine şahsen ya da ücretleri yarışmacı tarafından ödenmesi kaydıyla posta ve kargo yoluyla gönderilecektir. Postada veya kargo ile gönderim sırasında doğabilecek zararlardan ve gecikmelerden WALD sorumlu değildir.

3.5. Resim üzerinde herhangi bir yazı ve bilgi olmamalıdır.

3.6. Her öğrenci yarışmaya en fazla bir eserle katılabilir.

 

4- Değerlendirme

4.1. Değerlendirme ön eleme ve kazananları belirleme olarak iki aşamada yapılacaktır.

4.2. Aşağıdaki kriterler göz önünde bulundurularak değerlendirme yapılacaktır.

 

KRİTERLER 

PUAN

Resmin konu uygunluğu 

25

Yaratıcılık ve özgünlük 

30

Duygu düşünceyi resme aktarma ve ifade gücü 

20

Kullanılan teknik 

25

Toplam 

100

 

4.3. Yarışmaya gönderilen eserlerin daha önceden başka bir yarışmaya gönderilmemiş ve herhangi bir süreli yayında yayımlanmamış olması şarttır.

4.4. Yarışmaya gönderilen eserlerden kısmen veya tamamen alıntılanmış olanlar değerlendirme dışında tutulacaktır. Bahsedilen eser ödül alınmışsa iptal edilir. Yarışmaya gönderilen eserlerin özgün olmamasından kaynaklı her türlü hukuki sorumluluk eser sahibi ve velisine aittir. Eseri gönderen yarışmacının ve velisinin bu şartı kabul ettiği varsayılacaktır. 

4.5. Belirtilen sürede teslim edilmeyen eserler değerlendirme dışı tutulacaktır.

4.6. Yarışmaya katılan eserin benzerinin başka yarışmacılar tarafından sunulabileceği kabul edilmeli.  WALD’ın bu durumu açıklama veya bilgilendirme yükümlülüğü yoktur.

4.7. Yüksek Öğretim Kurumu ve Millî Eğitim Temel Kanununa aykırı siyasi amaçlara hizmet eden, sakıncalı ve zararlı ifadeler içeren, genel ahlak kurallarına uymayan, hakaret içeren ve ne amaçla olursa olsun firma adı kullanılan eserler yarışma dışı kalacaktır.

4.8. Yarışma sonuçları, ödül töreni günü https://www.wald.org.tr/ adresinden duyurulacaktır.

 

5- Telif Hakkı

5.1. Yarışmada ödül alan ve sergileme amacıyla seçilen resimler iade edilmeyecek, baskı ve kopyaları, bütün telif haklarıyla Dünya Yerel Yönetim ve Demokrasi Akademisi Vakfı (WALD) tarafından satın alınmış gibi işlem görecektir.

5.2. Katılımcı, yarışmaya gönderdiği resimlerin kendisine ait olduğunu kabul, beyan ve taahhüt etmiş sayılır. Eseri ödül alan veya sergilemeye değer bulunan katılımcılardan, bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan bu yarışma ile elde ettikleri ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır.

5.3. Dünya Yerel Yönetim ve Demokrasi Akademisi Vakfı (WALD), ödüle ya da sergilenmeye değer bulunan resimlerin orijinalini ve üzerinde değişiklik yapılmış halini; seminer, sempozyum, fuar vb. eğitim ve tanıtım faaliyetlerinde ayrıca afiş, katalog, broşür, ilan panoları, billboard vb. her türlü tanıtım malzemelerinde kullanma ve sergileme, yazılı ve görsel medyada yayınlama hakkı da dahil olmak üzere, resim sahibinin ismi ile birlikte 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'ndan doğan tüm telif haklarına sahip olacaktır.

 

6- Seçici Kurul Üyeleri

 

Seçici Kurul Üyeleri daha sonra açıklanacaktır.

 

Ayrıntılı Bilgi İçin İletişim:

 

Dünya Yerel Yönetim ve Demokrasi Akademisi Vakfı (WALD) Proje Koordinasyon Ofisi

Adres: Yeşilköy Mahallesi Atatürk Caddesi EGS Business Park B1 Blok, Kat:4 No:204, Yeşilköy, 34149 Bakırköy / İstanbul / Türkiye

Tel: +90 212 517 00 15

Fax: +90 212 517 00 15

Email: wald@wald.org.tr