Fatih CEYLAN

1975 yılında İstanbul’da doğdu. Yurtdışında İngilizce İşletme-Ekonomi, İstanbul Üniversitesinde Kamu Yönetimi eğitimleri aldı. İstanbul Üniversitesi Tarih Bölümü lisans eğitimi ve İşletme İktisadı Enstitüsünde Yüksek Lisans eğitimine devam etmektedir.   

1998-2015 yılları arasında 16 yılı yurtdışı olmak üzere, tekstil (3 yıl), inşaat (13 yıl), kırtasiye ve saraciye (1yıl), kimya ve hijyen (1 yıl), matbaa, inşaat malzemeleri üretimi sektörlerinde üst düzey yöneticilik ve danışmanlıklar yaptı. 

2015-2019 yılları arasında, İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden KİPTAŞ‘ta Yurtdışı İşlerden Mesul Genel Müdür Müşaviri olarak çalıştı.   

Nisan 2019 tarihinde Ümraniye Belediye Başkan Danışmanı, Temmuz 2019 tarihinde ise Ümraniye Belediyesi’nin İştirak firması ÜMTAŞ Genel Müdürü oldu.   

Haziran 2021 tarihinde Torkam İnşaat ve Yatırım A.Ş. Genel Müdürlüğüne getirilen Fatih Ceylan halen burada görevine devam etmektedir.     Fenerbahçe Spor Kulübü Kongre Üyesi olan Fatih Ceylan, iş yaşamı yanında gönüllülük esasıyla, WALD ‘’Dünya Yerel Yönetim ve Demokrasi Akademisi Vakfı’’ Mütevelli Heyeti Üyesi ve Denetim Kurulu Üyesi, Türkiye-Türkmenistan Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Florya Spor Kulübü Başkanı görevlerini de sürdürmektedir.   

İngilizce, Rusça ve Orta Asya Türki dillerini bilen Fatih Ceylan, evli ve iki çocuk babasıdır.