Yüksek Mühendis Mehmet ÇEVİK

1980 yılında Ankara Devlet Mühendislik Mimarlık Akademisi (Gazi Üniversitesi) İnşaat Fakültesi'nde yüksek öğrenimini tamamlayan Çevik, yüksek lisansını ise "Türkiye'de Kentsel Dönüşüm Stratejisi Önermesi" tez konusu ile Okan Üniversitesi Kentsel Dönüşüm Programı'nda yapmıştır. Çevik, bu alanda Doktora çalışmasına devam etmektedir.

1980 yılında çalışma hayatına başlayan Çevik; 1980-1999 yılları arasında yeminli büro, yöneticilik, mühendislik ve taahhüt işleri yaptı. 1999-2006 tarihleri arasında Beyoğlu Belediyesi Meclis Üyeliği ve Teknik Başkan Yardımcılığı görevini sürdüren Mehmet Çevik, aynı dönemde İstanbul 1 No'lu Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Kurulu Üyeliği'nde bulunmuş ve İmar Komisyonu Başkanlığı da yapmıştır. 2006 -2011 yılları arasında özel sektörde yöneticilik yapan ve taahhüt işlerine devam eden Çevik, 2011-2015 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi kuruluşu İSPARK'ta Genel Müdür olarak görev yapmıştır. 5 Eylül 2015 tarihi itibariyle İGDAŞ Genel Müdürlüğü görevine atanmıştır. 

Çevik, Mimar Sinan Vakfı Kurucu Başkanlığı, Otopark İşletmecileri Birliği Kurucu Başkanlığı, Mimar Sinan Derneği Başkanlığı, Okçular Vakfı Mütevelli Heyeti üyeliği, Fenerbahçe ve Kasımpaşa Spor Kulüpleri kongre üyeliği gibi birçok sivil toplum kuruluşunda çeşitli görevlerde bulunan Çevik, 2019 yılından bu yana WALD Mütevelli Heyet Üyesi olarak görev yapmaktadır.