BM’den WALD’a Ziyaret

 

Birleşmiş Milletler (BM) Türkiye Mukim Koordinatörü Alvaro Rodriguez, Dünya Yerel Yönetim ve Demokrasi Akademisi Vakfı (WALD) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Duman’a nezaket ziyaretinde bulundu.  WALD’ın Sultanahmet’teki binasında gerçekleşen ziyarette, BM Türkiye Mukim Koordinatörü Alvaro Rodiriguez’e, BM Kamu Sektörü Politikaları ve Hizmetleri Portföy Yöneticisi Bülent Açıkgöz eşlik etti.

 

BM ve WALD arasında gerçekleşen toplantıda, karşılıklı olarak yeni ortaklık alanları ele alındı. 2015 sonrası Kalkınma Gündemi Çalışmaları kapsamında, BM’ye üye ülkeler tarafından 25 Eylül 2015 tarihinde kabul edilen 17 maddelik Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri (SKH) kapsamında yerel iş birlikleri ve gelecekte yapılacak olan projelerin değerlendirildi. Toplantıda, dünyadaki tüm yerel ve bölgeler yönetimler için SKH’lerin önemli bir adım olduğu ve ilgili tüm taraflar için SKH hedeflerinin kazanım çerçevesinde değerlendirilmesi ele alındı.

İş birliklerinin ve gelecekte yapılacak projelerin değerlendirilmesinin ardından WALD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Duman, BM Türkiye Mukim Koordinatörü Alvaro Rodriguez’e nazik ziyaretleri için teşekkür ederek, plaket takdiminde bulundu.