Çocuklar İşçi Değildir, Mücadelede Varız

Dünya Yerel Yönetim ve Demokrasi Akademisi Vakfı (WALD), 12 Haziran Dünya Çocuk İşçiliğiyle Mücadele Günü kapsamında, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Kadın A Millî Futbol Takımı ile sosyal sorumluluk anlayışıyla sosyal medya kampanyası gerçekleştirdi. Instagram, Facebook ve Twitter üzerinden yayınlanan videoda, TFF Kadın A Millî Futbol Takımından, Kezban Tağ, Ezgi Çağlar, Ecem Cümert ve Benan Altıntaş ile beraber bir araya gelen çocuklar, “Çocuklar işçi değildir. Mücadelede varız” vurgusu yaptılar. 

TFF Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin ve TFF Kadın A Millî Futbol Takımı Teknik Direktörü Necla Güngör Kıragası’nın değerli katkılarıyla gerçekleşen sosyal sorumluluk çalışmasında yer alan futbolculardan Ezgi Çağlar, “Çocuk işçiliğini ortadan kaldırmaya yönelik tüm gayretleri gönülden destekliyorum”,  Ecem Cümert “Eğitim, çocuklarımızı aydınlık yarınlara; sanat özgünlüğe, spor başarıya götürecektir”, Benan Altındaş “Türkiye’de 16 milyon çocuktan ne yazık ki 720 bini çocuk işçi olarak çalıştırılıyor”, Kezban Tağ ise “Çocuk işçiliğini hepimizin ortak çaba ve gayretleriyle önlemek mümkün olacaktır” ifadelerini kullandı. Kampanyaya katılan çocuklar da bugünün çocuk işçileri olmadıklarını, gelecekte olmak istedikleri “ben”lerini paylaştılar.

Sosyal medya üzerinden yayınlanan sosyal sorumluluk kampanyası olduça yoğun ilgi gördü. WALD olarak çocuk işçiliğine karşı mücadeleyi kararlılıkla sürdürüyor, misyonumuzu bu doğrultuda ilerletiyoruz.  

#çocuklarişçideğildir #mücadeledevarız