Çocuklarla Kısa Film Etkinliği

Dünya Yerel Yönetim ve Demokrasi Akademisi Vakfı (WALD) Sosyal Koruma Projesi kapsamında, “Kısa Film Etkinliği” düzenledi. 8 Temmuz 2021 tarihinde, Anadolu Yakası’nda bulunan dört masadan 17 çocuk danışanın katılımıyla çevrimiçi olarak gerçekleşen kısa film etkinliğinde, çocukların sosyal ilişkileri güçlendirmesi ve fikirlerini paylaşma alanı sağlanması amaçlandı. 

Etkinlik, WALD Takım Lideri Can Yılmaz’ın Sosyal Koruma Projesi’ni özetlemesi ve masada çalışanların tanıtılması ile başladı.   Av. Furkan Beder, “Kısa Film Etkinliği” başlıklı sunumu ile katılımcılara filmlerin temasını aktardı

“Başkalarına Zaman Ayırmak”, “Sevinç Hikayesi”, Önyargı ve Dikkatsizlik Üzerine” isimli üç kısa animasyonun teker teker izlenip her birinin teması, hikayenin karakterleri, kullanılan müzik ve renkler üzerine sohbet edildi. Çocukların kendilerini ifade kabiliyetlerinin ve animasyonlardan çıkarımlarının temelli ve sağlam oluşu dikkat çekti.

Etkinlik sonunda, katılımcılar etkinliklerin devam etmesini istediklerini, resim ve oyun üzerine etkinliklerde tekrar bir araya gelmek istediklerini dile getirip teşekkürlerini sundu.