İSTANBUL'A ADANMIŞ BİR ÖMÜR: KADİR TOPBAŞ

WALD Mütevelli Heyet Başkanı Merhum Dr. Mimar Kadir Topbaş'ın İstanbul tutkusunu, hizmet felsefesini, vizyoner projelerini, icraatlarını, belediyecilik yolculuğunu, yerel yönetime bakışını özetleyen ve Prof. Dr. Recep Bozdoğan tarafından kaleme alınan İSTANBUL'A ADANMIŞ BİR ÖMÜR: KADİR TOPBAŞ Hatırat Kitabı, WALD Yayınları’ndan çıkarak okuyucularla buluşturuldu. 

Küresel düzeyde vizyon sahibi, duayen bir yerel yönetici olan Merhum Kadir Topbaş; sadece İstanbul tarihinde değil, dünya yerel yönetim tarihinde de mümtaz bir yer edinmiştir. 

İstanbul’u seven, şehre gönül veren, belediyeciliğe değer katmak isteyen herkes için önemli bir referans kaynak olan İstanbul'a Adanmış Bir Ömür: Kadir Topbaş Hatırat Kitabını D&R mağazalarından ve sanal platformlardan elde edebilirsiniz. 

WALD olarak; eserin Türkiye’de yerel yönetimlerin ve yerel demokrasinin daha ileri seviyelere ulaşmasına katkı sağlayacağına inanıyoruz.

ARKA KAPAK

Belediye Başkanlığı siyasetin en zor ve zaman alıcı yüzünü yansıtır. Bazı başkanlar bu ağır yükü hayranlık uyandıran bir başarı ile taşımasını bilmiştir.

Kimisi vizyon projelerle, kimisi parlak uluslararası başarılarla, kimisi ise babacan tavırlarla anılmış, hafızalarda yer etmiştir.

Kadir Topbaş ise hepsini başarabilmiş nadir başkanlardan biri olarak Türk belediyecilik tarihinde müstesna bir yer edinmiştir.

Topbaş’ın ansiklopedileri dolduracak uzun belediyecilik yolculuğunun ve İstanbul sevgisinin kısa ama veciz yansımalarını bu kitapta bulacaksınız.

Eser, belediyeciliğe ve İstanbul’a gönül veren herkese katkı sağlayacak bir rehber ve başvuru kaynağı niteliğindedir.

Merhum Kadir Topbaş’ın aziz hatırasına tâ’zim ve hürmetle…

İstanbul’un binlerce yıllık birikimine adanmış misyon. Şehri dünyanın zirvesine