WALD Yönetim Kurulu Başkanı Bağcılar Belediye Başkanı'nı Makamında Ziyaret Etti

WALD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Duman, 17 Eylül 2020 tarihinde; Bağcılar Belediye Başkanı ve aynı zamanda, WALD Mütevelli Heyet Üyesi Lokman Çağırıcı’ya makamında ziyarette bulundu. 

Bağcılar Belediyesi işbirliği ile yürütülen Sosyal Koruma Projesi kapsamında mülteci ve yerel halk ile yürütülen çalışmaları değerlendiren ikili, pandemi sürecinde Sosyal Koruma Masalarında pandemi dolayısıyla alınan tedbirler ve bu çerçevede verilen hizmetler hakkında  görüş alışverişinde bulundular. 

Bağcılar ilçesinin en fazla mülteciye ev sahipliği yapan ilçeler arasında ilk sıralarda yer alması aynı zamanda dinamik nüfusu ile dikkat çeken bir ilçe olduğunu ifade eden Lokman Çağırıcı; bu çerçeve içerisinde, son derece önemli gördükleri sosyal uyum ve farklı kültürlerin bir arada barış içerisinde yaşamalarını sağlamak amacıyla birçok çalışma ve proje yürüttüklerini ifade etti. 

WALD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Duman ise; Bağcılar ilçesinin coğrafi konum açısından da İstanbul’un sanayileşme açısından da çok önemli bir noktada yer aldığını belirterek, bunun da istihdam olanakları açısından fırsatlar oluşturduğunun önemini vurguladı. Duman ayrıca; WALD olarak üç yıldır yürütmekte olduğumuz Sosyal Koruma Projesi kapsamında, mültecilere yönelik gerçekleştirdiğimiz “Geçim Kaynaklarına Erişim ve Kayıt Dışı İşyerlerinin Ruhsatlandırılması” çalışmalarının da hız kesmeden devam ettiğini belirtti.