Yeni Dönem İşbirlikleri İçin Gerçekleştirilen Ziyaretler...

Dünya Yerel Yönetim  ve Demokrasi Akademisi Vakfı (WALD) Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet DUMAN Güngören Belediye Başkanı Dr. Mimar Bünyamin DEMİR’e nezaket ziyaretinde bulundu. Dr. DUMAN; WALD’ın yapmış olduğu çalışmalar, ulusal ve uluslararası projeler, hakkında bilgilendirmelerde bulunduğu ziyarette  toplumsal fayda esaslı tüm çalışmalarda, yerel yönetimlerle işbirliğinin önemine vurgu yaparak, çalışmaların verimliliği açısından, çoğulcu demokrasi ve katılımcılığın önemli olduğunun altını çizdi. Güngören Belediye Başkanı Dr. Mimar Demir’de ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, bundan sonraki süreçlerde ikili işbirliklerinin güçlendirilerek WALD ile yeni çalışmalarda birlikte olmayı arzu ettiklerini ifade etti. WALD Yönetim Kurulu Başkanı Dr. DUMAN, nazik ev sahipliği için Dr. DEMİR’e teşekkür ederek, WALD yayınevinden çıkan ve yerel yönetimler alanında rehber niteliği taşıyan “İstanbul’a Adanmış Bir Ömür: Kadir Topbaş Hatırat Kitabı”nıtakdim etti.

 

WALD Yönetim Kurulu Başkanı Dr. DUMAN 13 Aralık 2022 tarihinde ise İstanbul Ticaret Odası (İTO) Genel Sekreter Yardımcı Sayın Özcan TOKEL’e ziyarette bulundu.  Dr. DUMAN; İTO seçimleri sonrasında; yeni dönem çalışmaları için başarılar dileyerek hayırlı olsun dilekerini iletti. İTO Genel Sekreter Yardımcısı TOKEL; Dr. DUMAN’a nazik ziyaretleri için teşekkür ederek, bu yeni dönemde, WALD ile işbirliğinin güçlendirilerek ulusal  ve uluslararası projelerde birlikte olmaktan memmnuniyet duyacaklarını ifade etti.

 

Dr. DUMAN’ın bir sonraki ziyareti ise; Ortadoğu Araştırmaları Merkezi (ORSAM) Başkan Yardımcısı Doç. Dr. İsmail Numan TELCİ’ye oldu. 14 Aralık 2022 tarihinde gerçekleşen ziyarette ikili; Sürdürülebili Kalkınma Amaçları doğrultusunda ulusal ve uluslararası alanlarda projeler geliştirme noktasında istişarelerde bulundular.